Зберігання металу

Послуга зберігання металовиробів актуальна для будівельних і промислових підприємств, а також приватних замовників. Не дивлячись на обсяги продукції, її варто утримувати в особливих умовах, щоб уникнути повної чи часткової втрати сировиною своїх властивостей.

Найкращий спосіб зберігання металопрокату — на закритих територіях, де добре налагоджена система вентиляції. Вироби розміщуються так, щоб їх транспортування було максимально зручним.

Метал зберігають на спеціальних конструкціях (на відстані між ними щонайменше 1.5 м):

  • палетні стелажі (дають можливість сконструювати каркас з полицями будь-якої висоти і розмірів);
  • консольні стелажі (розраховані на зберігання довгомірного вантажу, труб, рулонів, балок);
  • вантажні стелажі (посилені елементи, рекомендовані для наймасивніших виробів).

Умови зберігання різних видів металу:

  1. Листовий метал. Листи холодного вальцювання необхідно прокладати спеціальними брусками. Такий підклад гарантує вільний доступ кисню та полегшує застосування строп під металевими полотнами. Довгомірну продукцію розташовують так, щоб запобігти деформаціям.
  2. Дрібний сортамент. Зв’язки — оптимальний варіант зберігання арматури, невеликих труб та подібних товарів. Так вони простіше сортуються, завантажуються і переміщуються. Крім того, вдається уникнути вигинів, ударів металу.
  3. Труби великого діаметра. Зберігається на стелажах цільним масивом, у якому вироби складені один на одному. Подібний метод передбачає застосування обмежувальних засобів, щоб вберегти метал від падіння та деформацій.

Завдяки використанню стелажів вдається раціонально послуговуватись площею складу. Для чорного і кольорового металопрокату передбачені практично однакові умови зберігання.