Листовий металопрокат

Листовий (плоский) прокат є широко вживаним матеріалом у сферах машино- і приладобудування, енергетики, хімічній та нафтохімічній промисловості, галузі оборони. Найбільш актуальним цей вид металопродукції є для будівництва. З нього формують перекриття, конструкції покрівель, зводять огорожі або тимчасові споруди. Повсюдно використовують з метою внутрішнього чи зовнішнього оздоблення будівель.

Різновиди листового металу

Металеві листи класифікують так:

  1. Гарячекатані. Затребувані у багатьох сферах індустрії. Технологія виробництва дозволяє отримувати довговічні, міцні продукти високої якості.
  2. Гарячекатані з низьколегованої сталі. Застосовуються переважно у машинобудуванні (виготовлення корпусів, верстатів, механізмів), будівничій сфері (створення покрівельних матеріалів, облицювання). Слугують сировиною для виробів, що призначені для роботи з підвищеним тиском. Сталеві листи з рифленням (у вигляді ромбів, сот). За їх допомоги обробляється підлогове покриття, щаблі, відбувається облицювання поверхонь.
  3. Холоднокатані. Мають нижчу собівартість (завдяки технології виробництва). Основні функції — створення кузовних частин, огорож, споруд тимчасового призначення. Можливе виготовлення окремих металевих продуктів — профнастилу, металочерепиці, панелей.

Металевий лист — універсальний клас продукції, що обслуговує майже всі промислові галузі. Початкові характеристики продукції визначають якість виробів, які формуються на його основі. Тому кожен виробничий процес ретельно контролюється, а сировина зберігається на складі в належних умовах.