Катанка: особливості й сфери застосування

Катанкою називають один з видів металевих дротів, створених способом волочіння (що передбачає використання спеціальних валів). Пристрої притискають сталь з усіх сторін, завдяки чому формується тонкий дріт потрібного діаметра. Після прокатування виріб складають кільцями. У такому стані продукцію охолоджують за одним з двох принципів:

  • повітряне охолодження (відрізняється поступовістю, оскільки відбувається природно);
  • прискорене охолодження (передбачає застосування кулерів).

Вказана методика — це гаряче вальцювання. Матеріал нагрівають не заздалегідь, а підвищують його температуру валами. Охолодження відбувається однією чи двома стадіями.

Використання катанки

Основна галузь застосування катанки — перетягування, пакування, виготовлення зварювальних дротів, електродів, будівельних канатів. Виріб може слугувати сировиною для створення іншої продукції. За належного діаметру катанку застосовують під час формування залізобетонних конструктивів. Виробничі й промислові сфери неможливі без цього виду металопрокату.

Як обрати катанку

Розрізняють 2 типи якості виробів. Катанка з позначкою “Б” — це продукт з підвищеною міцністю та показниками точності. Категорія “В” має стандартні параметри, тому може використовуватися по завершенню додаткової обробки. У цілому вибір катанки залежить від того, де вона буде використовуватись надалі.

Якісна продукція не може мати дефектів (пустот чи бульбашок на поверхні), які знижують міцність катанки. Процес формування прокату піддається ретельному контролю на всіх етапах. Обов’язково перевіряється діаметр, показники граничного відхилення, ваги, площі поперечного перерізу. Нормативи визначені ГОСТом, інакше матеріал не підлягає застосуванню.